Register
Úvodní strana Stavební spoření

 

 

Partneři

 • ALLIANZ pojišťovna
 • AXA pojišťovna
 • ČSOB pojišťovna
 • ČPP pojišťovna
  Česká podnikatelská pojišťovna - Vienna Insurance Group
 • DIRECT pojišťovana
 • Generali ČESKÁ pojišťovna
 • KOOPERATIVA pojišťovna
 • Vienna Insurance Group
 • SLAVIA pojišťovna
 • UNIQA pojišťovna
 • P VZP pojišťovna
 • FIXUM
Email

Stavební  spoření

Fotolia_20737238_XS1Stavební  spoření v České republice vzniklo za účelem podpory řešení bytové situace občanů. Jedná se o komplexní  finanční produkt poskytovaný stavebními spořitelnami. V jeho rámci může klient spořit, může požádat o úvěr ze stavebního spoření, nebo o překlenovací úvěr a může také využívat státem poskytované podpory stavebního spoření.

Výhody stavebního spoření

Stavební  spoření je výhodnou formou a bezpečného uložení úspor, neboť  vedle výhodné úrokové sazby je navíc podpořeno 10% (až 2.000 Kč/rok) státní podporou

Úspory jsou ze zákona pojištěny! (do 100.000 EUR)

Po 6 letech je možno využít jich k libovolnému účelu, nebo si svými vklady postupně vytváříte nárok na výhodný úvěr ze stavebního spoření..

Systém stavebního spoření nabízí možnost výhodných úvěrů, které představují dostupný nástroj k pořízení vlastního bydlení

Jistota a finanční rezerva pro všechny věkové skupiny

Státní  podpora

Na státní podporu ze stavebního spoření má nárok každá fyzická osoba, která bude klientem stavební  spořitelny po dobu nejméně šesti let, nebo bude nejdříve po dvou letech čerpat úvěr ze stavebního spoření.Státní  podpora představuje vždy 10 % z ročně vložené částky, přičemž její maximální výše může dosáhnout 2.000 Kč za rok. Pokud klient vloží na účet více než 20 000 Kč ročně (což je částka, při které bude poskytnuta maximální státní podpora), přebývající částka mu bude převedena do následujícího roku a podpora z této částky mu bude na účet připsána také v následujícím roce. Z tohoto důvodu je možné vložit celkovou zamýšlenou sumu hned na počátku spořícího období, klientovi tak bude celá částka úročena hned od začátku a nepřijde ani o maximální možnou státní  podporu. V tomto případě však s tímto vkladem nesmí  po celou dobu šesti let nijak disponovat (vyjma žádosti o úvěr), jinak by mu státní podpora byla odebrána.

Náklady spojené se Stavebním spořením

Fotolia_6881230_XS1

Jednorázová platba za uzavření 1% tzv. cílové částky spoření na niž smlouvu sjednáváte (možnost využít aktuálně akčních nabídek se sníženým, nebo jinak zvýhodněným poplatkem). Roční úhrada za vedení účtu v rozpětí dle aktuálních podmínek jednotlivých Stavebních spořitelen.

Stavební spoření  může mít v tomto případě funkci velmi výhodného zhodnocení  peněz.

Velkou výhodou je, že po uplynutí povinné lhůty šesti let, může klient naspořené prostředky použít k jakémukoliv účelu. Pokud si ovšem bude brát úvěr, peníze přidělené jeho prostřednictvím smí použít pouze na účely související s bydlením.

Klient si může založit libovolný počet smluv o stavebním spoření, ovšem nárok na státní podporu má pouze do výše 2000 Kč celkem. Právnické osoby na státní podporu nárok nemají.

Stavební spoření je vhodné pro každého, kdo má zájem progresivně zhodnotit své finanční prostředky a kdo se rozhodl aktivně řešit bytovou otázku svou, nebo svých blízkých.

Možnost našich klientů využít aktuálně akčních nabídek spojených se Stavebním spořením, nebo úvěrem k pořízení nemovitosti, nebo stavby / rekonstrukci je samozřejmostí.


Pozn. RUSTLER:  Doporučujeme

 

Vaše priorita u povinného ručení vozidel

Vaše priorita u zákonného pojištění vozidel?
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes14
mod_vvisit_counterVčera38
mod_vvisit_counterTento týden233
mod_vvisit_counterPoslední týden275
mod_vvisit_counterTento měsíc14
mod_vvisit_counterPoslední měsíc939
mod_vvisit_counterCelkem470207

Online

Právě připojeni - hostů: 3